přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
TiffanyWhy, MelinaAngl, ChloeHedri, GudrunThei, WGDGuadalu, AVECandra + 7 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
Boj se zlým HOMO-mužem
violetta - Tuesday, 04.07. 2017 - 15:37:25
Téma: Próza - IntrospektivaPřišla nová kolegyně a usadila se na nejlepší místo v kanceláři. Homo-kolega byl okamžitě u ní a radil jí, co a jak. Zaučoval ji a s úsměvy se snažil jí co nejvíce ovlivnit, aby na věci nahlížela jeho způsobem stejně jako všechny kolegyně předtím, které rád ovlivńoval a dokonce jedné řídil život dokud se nevdala.
S touto novou kolegyní přišli na to, že oba mají rádi jednoho komika a stálého citovali a smáli se a švitořili jak dvě hrdličky.
Dokonce si dovolila namítnout, že ty pytlíky od čaje, které odkládá, nejsou ani estetické, ani nepřispívají k dobrému ovzduší, protože ty houby a mikročástice nejsou právě nejlíbeznější. Kolegyně je o hodně starší než on a o málo než já, nedávno ovdověla a když prožívala psychický stres, tak jí utěšoval, dal jí na stůl plyšáka a neustále se jí snažil rozptylovat a smát se s ní Ráda jsem to pozorovala říkala si, jaký je to hodný a pozorný homo-muž. Asi je nesmírně rád, že ho nějaká žena obdivuje a poslouchá na slovo.
Vzpomněla jsem si na dobu, kdy jsem nastoupila já. Nepřinesla jsem tam takového jiskřivého intelektuálního ducha jako tato kolegyně, i když se možná jedná o určitý styl napodobování a vzývání stejných vzorů. Ale třetí den mě ještě s tehdejší kolegyní začali provokovat vulgarismy on se přede mnou klidně svlékal do půl těla a smyslně se protahoval, když nikdo další v kanceláři nebyl, říkat mi sprosté vtipy a jiné a další urážlivé chování. Pochopitelně mi to vadilo a cítila jsem se svým způsobem "šikanovaná". Došlo to tak daleko, že jsem jednoho dne bouchla dveřmi kanceláře a šla odevzdat klíč, že s ním nebudu sedět. Přišel za mnou do mého nového prostoru a s teritoriálně roztaženýma rukama ve dveřích sykl: "Vy mě JEDNOU budete poslouchat!" Tenkrát jsem nevěděla, co to mělo znamenat a jak bych ho měla poslouchat, když není můj přímý nadřízený, ale až později jsem pochopila, že chce mít kontrolu nade vším a téměř nad každým, zvláště pokud je to žena. Má v sobě něco z inkvizitora, což je velice nepříjemné citlivým a vnímavým osobám. No ale zpátky k našemu podivnému vztahu. Ve chvíli, kdy jsem dostala smlouvu na dobu neurčitou a věděla, že spolu budeme muset nějak vycházet, tak jsem se mu šla omluvit a nabídla mu tykání. Omluvu sice přijal, ale familiárnost nepřijal s tím, že je starším ženám zvyklý vykat, ale že mne vždy rád bude potkávat na chodbách Tak od té dony mu říkám "Ahoj Petříku, jak se máš " a on mě: "Dobrý den, jak se máte." Prostě studená sprcha. Navíc mi nikdy osobně neřekl o své orientaci, ale všem ostatním ženám se svěřil, což jsem také považovala za výraz přezíravosti. Pouze jednou naznačil: "Asi jste se dozvěděla, co se o mě povídá....." Ale já jsem to nějak zahrála do prázdna, takže k žádnému "svěřování" nedošlo. Tolik z historie našeho vztahu před sedmi lety, což by možná mělo osvětlit následující epizodu, která se mě velice zarmoutila.

Jak jsem již napsala, nyní má na pracovišti spřízněnou duši, onu minulý rok přišedší kolegyni. Říká jí něžně "Jituš" a velice ji uznává. Dokonce si ona může dovolit ho vychovávat k pořádkumilovnosti. Nedávno mu jemně naznačila, že ten psací stůl, ze kterého si udělal odkladní plochu pro své špinavé talířky s drobky, neumyté příbory a jiného harampádí nashromážděného více jak za rok, by si měl uklidit. Překvapilo mne, že řekl: "Teď na to nemám čas, až před dovolenou." Byla jsem totiž ráda, že ten neuspořádaný chaos snad zmizí, i když často nepobývám, ale občas chodím na počítač nebo k umyvadlu pro vodu nebo do společné lednice. Chytila jsem se tedy její iniciativy a před několika dny se jala jmenovaný nepořádek uklízet, což obnášelo nepříjemnou práci mytí nádobí a vyklízení jeho skříňky s potravinami deset i více let starými Našla jsem tam i zavařovací sklenice přilepené medem k podkladu poličky...a místo poděkování mi bylo řečeno, že mám ty zavařovací sklenice dát zpátky, že se můžou hodit na polévku z jídelny (no fuj). Tak jsem je tam pokorně zase navrátila a našla ve skříňce deset let starý saponát a chtěla ho vyhodit, ale bylo mi přísnýma skoro vyčítavým hlasem sděleno, že ho tam mám nechat být, , že i staré saponáty se dají použít. To už jsem si vážně začala připadat jako blbec...ba co víc jako otrok, který dře na svého pána a je za to ještě kárán. Ona homo-mužova oblíbená "Jituš" mlčela a nejenže se mne nezastala např. ve stylu: "Buď rád, že tebe někdo dělá tu nepříjemnou práci", ale následně mi ani nepoděkovala, když jsem k tomu ještě umyla lednici (ale pouze po povrchu, protože uvnitř bylo plno věcí a jistě by mne homo-muž za to plísnil, jak jinak!) Pouze jsem hlasitě poukázalo na to, že by potřeboval mít doma nějakou ženu, která by kolem něj doslova "skákala". Jituš na to zděšeně "Ale on je přece....". Na to jsem se jen usmála a pravila: "To je jen psychické, vím to." Poté se z její strany rozhostilo hrobové mlčení. Toto vše je ale pouhou předehrou toho, co následovalo dále. Násilí vůči mojí osobě tohoto nekolegiálního homo-narcise nezná skutečně mezí. A to jsem mu ještě minulý rok dobrovolně odpíchla příchod do práce, když se místo toho vydal do kurzu na zvyšování své kvalifikace, aby mohl zastávat těch mnoho důležitých pozic, které v podniku má. Jen mne udivilo, že místo toho, aby šel za svou Jituš, požádal o to mě. Dodnes nevím proč, ale já jsem to z loajality nebo možná z nějakého pocitu viny, do kterého mne velmi umně vmanipuloval,udělala. Nemohla jsem tomu uvěřit, i když mi v minulosti páchal různé jiné kousky, kdykoliv jsem se ho veřejně či neveřejně dotkla.

Jen jsem před ním podotkla, že toho černého prachu, který jsem bílými ubrousky stírala ze stolů a všech předmětů několikrát za sebou, se jen tak nezbavíme, protože máme okna kanceláře do hlavní ulice, a to, co se usazuje uvnitř je bezpochyby smog, protože v teplých dnech jsou okna neustále otevřená. On podotkl, že hodlá vše pokrýt igelitovou folií, protože on i Jituš jedou na dovolenou. ´TO BE CONTINUED

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Próza - Introspektiva:
Naber si

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 10
Účastníků: 1


Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"Boj se zlým HOMO-mužem" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
35 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund